Списание за дизајн
Списание за дизајн
Амбалажа Од Маслиново Масло

Ionia

Амбалажа Од Маслиново Масло Бидејќи античките Грци ја сликаа и дизајнираа секоја амфора (контејнер) со маслиново масло одделно, тие одлучија да го сторат тоа денес! Тие ја оживеаја и применија оваа древна уметност и традиција, во современо модерно производство каде што секое и секое од 2000-те произведени шишиња имаат различни дезени. Секое шише е дизајнирано индивидуално. Тоа е единствен линеарен дизајн, инспириран од антички грчки обрасци со модерен шмек што го слави гроздоберото наследство од маслиново масло. Не е маѓепсан круг; тоа е права креативна линија во развој. Секоја производна линија создава 2000 различни дизајни.

Брендирање

1869 Principe Real

Брендирање 1869 година Принсипе Реал е Ноќевање со појадок сместен во најмодерното место во Лисабон - Принсипе Реал. Мадона само купи куќа во оваа населба. Овој B&B се наоѓа во стара палата од 1869 година, чувајќи го стариот шарм измешан со современи ентериери, давајќи му луксузен изглед и чувство. Ова брендирање беше потребно да ги вметне овие вредности во своето лого и апликации за брендови за да ја рефлектира филозофијата на ова уникатно сместување. Резултира со лого што мешавина од класичен фонт, потсетувајќи ги старите броеви на вратите, со модерна типографија и детали за стилизирана икона за кревети во L of Real.

Престој

Panorama Villa

Престој Алудирајќи на структурата на типично село во Мани, концептот е замислен како серија на индивидуални камени фрагменти кои се вртат околу атриумот, влезот и просторите за живеење. Грубите количини на живеалиште отвораат дијалог со нивната природна околина, додека ритамот на нивните отвори или обезбедува приватност или поканува во панорамски поглед на хоризонтот, конструирајќи директно искуство на последователни и разновидни наративи. Вилата се наоѓа во Наварино резиденс, колекција луксузни вили за приватна сопственост во срцето на одморалиштето Наварино Дини.

Дизајн

AEcht Nuernberger Kellerbier

Дизајн Во средновековно време, локалните пиварници им дозволувале на пивото да старее во над 600 години подруми подредени карпи под замокот Нирнберг. Почитувајќи ја оваа историја, пакувањето на „АЕхт Нурнбергер Келербиер“ носи автентичен изглед во минатото. Етикетата за пиво покажува рачен цртеж на замокот кој седи на карпи и дрвено буре во подрумот, врамени со фонтови од типот на гроздобер. Етикетата за запечатување со трговската марка на компанијата "Свети Маврициус" и круната плута во боја на бакар ја пренесува занаетчиството и довербата.

Продажен Центар

Xi’an Legend Chanba Willow Shores

Продажен Центар Дизајнот го комбинира североисточниот народ со нежноста и благодатта на Југ со цел да се остави живот полн со инклузивно. Паметниот дизајн и компактниот распоред ја прошируваат внатрешната архитектура. Дизајнерот користи едноставни и меѓународни вештини за дизајн со чисти елементи и обични материјали, што го прават просторот природен, лежерен и уникатен. Дизајнот е продажен центар со 600 квадратни метри, има за цел да дизајнира модерен центар за продажба на ориентални вокации, правејќи го срцето на жителот тивко и да го исфрли надвор бучно. Чувајте бавно и уживајте во животот во убавината.

Продажен Центар

Yango Poly Kuliang Hill

Продажен Центар Овој дизајн има за цел да истражи како да донесе воодушевено искуство на идиличен живот во приградските населби, што ги тера луѓето да водат добар живот и ги наведува луѓето да се движат кон ориенталното поетско живеалиште. Дизајнерот користи модерна и едноставна вештина за дизајн со природни и обични материјали. Фокусирајќи се на духот и занемарувајќи ја формата, дизајнот ги спојува елементите на пејзажот Зен и чајната култура, orубовните чувства на рибарите, чадорот со маслена хартија. Преку ракување со деталите, таа ги балансира функцијата и естетиката и го прави животот уметнички.