Списание за дизајн
Списание за дизајн
Пакување Безалкохолен Пијалок

Coca-Cola Tet 2014

Пакување Безалкохолен Пијалок Да се создадат серија лименки од кока-кола кои шират милиони на желби на Тот ширум нацијата. Ние го искористивме симболот на Кота-колата „Тат“ (ластовичката птица) како уред за формирање на овие желби. За секоја конзерва, стотици рачно изработени ластовички беа направени и внимателно наредени околу обичајното сценарио, кои заедно формираат серија на значајни виетнамски желби. „Ан“, значи мир. „Таи“ значи успех, „Лач“ значи просперитет. Овие зборови широко се разменуваат за време на празникот и традиционално ги украсуваат украсите на Тот.

Системот За Отворени Садови

Osoro

Системот За Отворени Садови Иновативен карактер на ОСОРО е да го комбинира квалитетот на висококвалитетна вибритирана порцелан и нејзината типична сјајна кожа во боја на слонова коска со функцијата погодна за зачувување храна во фрижидер или замрзнувач и за готвење со парна печка или микробранова печка. Едноставниот, модуларен облик со своите различни елементи може да се постави за да заштеди простор, флексибилно комбиниран и затворен со повеќебоен силиконски O-Sealer или O-конектор, така што храната останува добро запечатена во неа. OSORO може да се користи универзално, отстранувајќи ја потребата за нашиот секојдневен живот.

Ограничена Серија Ексклузивни Вина

Echinoctius

Ограничена Серија Ексклузивни Вина Овој проект е единствен на многу начини. Дизајнот мораше да го одразува уникатниот карактер на односниот производ - ексклузивно авторско вино. Покрај тоа, постоеше услов да се комуницира длабокото значење во името на производот - суперлатив, солстица, контраст помеѓу ноќта и денот, црно-бело, отворено и нејасно. Дизајнот имал намера да ја отслика тајната скриена во ноќта: убавината на ноќното небо што нè воодушевува толку многу и мистичната загатка скриена во соstвездијата и Зодијакот.

Едукативна И Обука Алатка

Corporate Mandala

Едукативна И Обука Алатка Корпоративната мандала е сосема нова алатка за обука и обука. Тоа е иновативна и уникатна интеграција на антички мандала принцип и корпоративен идентитет дизајниран за зајакнување на тимската работа и целокупните деловни перформанси. Покрај тоа, тоа е нов елемент на корпоративниот идентитет на компанијата. Корпоративната мандала е групна активност за тимска или индивидуална активност за менаџер. Тој е специјално дизајниран за одредена компанија и е обоен од тим или од поединец на слободен и интуитивен начин каде секој може да избере било која боја или поле.

Чешми

Electra

Чешми Електра која нема посебна рачка ги привлекува сите заради својата елеганција и паметниот изглед е одлучувачко да биде уникатно за кујните. Повлечете го дигиталниот миксер за мијалник им овозможува на корисниците слобода на движење во кујните, додека ги нудат опциите на две различни функции на проток. На предната површина на електриката, електронска подлога ви овозможува пристап до сите функции, или ако спрејот е вграден во излезот или во раката со само врв на прстот, можете да го контролирате.

Изложбен Простор

Ideaing

Изложбен Простор Ова е изложбена сала во претпријатието во Гуангжу Недела за дизајн во 2013 година дизајнирана од C&C Design копродукции, Ltd Дизајнот уредно располага со простор од помалку од 91 квадратни метри, што е прикажано со дисплеј на допир на екранот и затворен проектор. QR-кодот прикажан на полето за светло е веб-врските на претпријатието. Во меѓувреме, дизајнерите се надеваат дека изгледот на целата зграда може да ги направи луѓето чувство полно со виталност и затоа ја демонстрираат креативноста што ја поседува дизајнерската компанија, односно „духот на независност и идејата за слобода“ за кој се залагаат нив .